Portal informacyjny Brak kategorii Jaką porą roku najlepiej kupować mieszkania?

Jaką porą roku najlepiej kupować mieszkania?


Mieszkania na sprzedaż Janikowo

Inwestycja w swoje własne mieszkanie, to poważna decyzja, które często zobowiązuje nas przez całe życie. Nie powinno się nagle decydować na pierwszą lepszą ofertę, ponieważ później może wyjść wiele niezgodności. Specjaliści rynku nieruchomości podkreślają, że potencjalni nabywcy powinni zwracać uwagę także na okres, w którym dokonywana jest inwestycja. Czy wiesz, kiedy najlepiej kupować mieszkanie? Dowiedz się w naszym artykule.

Sezonowość

W internecie możemy znaleźć wiele informacji na temat sezonowości, jaka panuje w biurach nieruchomości. Jeśli jesteś zwykłym kupcem z pewnością nie pomyślisz o tym, że kupujesz w złym miesiącu. Właśnie dlatego, warto dowiedzieć się, jak ta sezonowość działa. Specjaliści tego rynku potwierdzają, że największy popyt na mieszkania na sprzedaż Janikowo bez względu na ich lokalizację, standard, metraż, rynek wtórny bądź pierwotny widoczny jest w sezonie jesiennym, od września do listopada. Po burzliwej jesieni przychodzi spokojna zima, kiedy wyraźnie widać znaczny spadek zainteresowania mieszkaniami. Dla inwestorów jest to dobry okres, jeśli tylko liczą na nieco niższe ceny. Warto przy tym pamiętać, że w miesiącach zimowych wybór nieruchomości jest znacznie mniejszy, przez co najlepsze oferty są już sprzedane. Warto się zastanowić, czy chcemy tańszą nieruchomość czy lepszą.

Nowe oferty pojawiają się od marca do czerwca, a następnie znowu panuje wakacyjny przestój, w którym Polacy odpoczywają, a nie interesują się nieruchomościami.

Mieszkania Janikowo

Inwestycja w mieszkanie a pora roku

Na zakup mieszkania Janikowo szczególnie na rynku deweloperskim najlepiej decydować się wczesną jesienią. To wtedy zresztą organizowane są prestiżowe targi mieszkaniowe, a sama branża oferuje najwięcej różnorodnych ofert. Mimo wszystko nie myśl o tym, jeśli znajdziesz nie sezonową ofertę w bardzo dobrej cenie. Zwłaszcza, jeśli jest ona od prywatnego sprzedawcy, nie każdy sprzedaje mieszkania w dobrych dla siebie momentach.