Portal informacyjny Brak kategorii Mieszkania na sprzedaż w Trzemesznie – Czy warto tu zamieszkać?  

Mieszkania na sprzedaż w Trzemesznie – Czy warto tu zamieszkać?  


mieszkania na sprzedaż trzemeszno

Fakt, że coraz więcej deweloperów decyduje się na inwestycje w mniejszych miastach daje do myślenia. Czy nie opłaca się zamieszkać w dużym mieście? Dlaczego? Co mamy do wyboru jeśli chodzi o małe miasteczka? Mieszkania na sprzedaż Trzemeszno, Mogilno czy na przykład Janikowo są dużo tańsze od tych w Poznaniu i Gnieźnie. Więcej informacji w artykule.  

Deweloperzy inwestują w małych miastach – Dlaczego?

W ciągu ostatnich kilku lat można zaobserwować zmianę w kwestii inwestycji budowlanych deweloperów. Mianowicie, tak jak kiedyś budowane przez nich bloki, szeregowce i tym podobne były w dużych miastach, tak teraz dzieje się to raczej w małych miasteczkach. Skąd ta zmiana? Między innymi z powodu cen działek budowlanych. Niestety, ale przy aktualnych cenach w miastach typu Poznań, aby deweloperzy zarobili, musieliby wystawiać mieszkania po 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy. To w przeliczeniu, za 60 metrowe mieszkanie dałoby prawie pół miliona złotych. Mało kogo na to stać, a banki nie są tak skłonne jak kiedyś do udzielania kredytów. Poza tym widać tendencję ludzi do częstszego wybierania właśnie mniejszych miejscowości i to nie tylko ze względu na ceny. Chodzi też o spokój, ciszę i zdrowie. O tym w następnym akapicie.

mieszkania Trzemeszno

Mieszkania na sprzedaż Trzemeszno – Dlaczego lepiej zamieszkać w małym mieście?

Nie da się ukryć, że mieszkanie w dużym mieście ma swoje zalety. Ludzie są bardziej otwarci, mniej zaściankowi. Ma się dostęp do wszystkiego – szpitali, dobrych lekarzy specjalistów, basenów, parków rozrywki, galerii handlowych, hurtowni i tak dalej. Jednak trzeba walczyć z codziennym hałasem, zgiełkiem, smogiem a także pędem życia. Ponieważ w dużych miastach nastawienie jest bardziej promaterialistyczne każdy pracuje ile tylko ma sił, by jak najwięcej zarobić. Coraz więcej osób ma tego dość, dlatego decyduje się na wyprowadzkę do mniejszego miasta. Mieszkania na sprzedaż Trzemeszno są tu dużo tańsze. Poza tym są tez inne plusy mieszkania Trzemeszno. Jakie? To miasto zabytkowe. Posiada dostęp do dwóch jezior. Jest tu stacja PKP, z której bez problemu można się dostać do Gniezno, Poznania, Inowrocławia czy Bydgoszczy. Obiecującymi i wartymi uwagi miasteczkami są także: Barcin, Mogilno i Janikowo.