Portal informacyjny Brak kategorii Nagrobki granitowe Poznań – pielęgnacja i konserwacja nagrobków

Nagrobki granitowe Poznań – pielęgnacja i konserwacja nagrobków


Nagrobki Poznań

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów nagrobków. to, jaki wybierzemy zależy przede wszystkich od dostępnych na ten cel środków finansowych oraz naszych upodobań. Ważne, aby wiedzieć, już na samym początku, jak czyścić i jak dbać o nagrobki. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się.

Nagrobki granitowe Poznań i inne ich rodzaje

Dostępnych jest wiele rodzajów nagrobków. Pomijając te z granitu, wyróżnić możemy jeszcze nagrobki z lastryko, z marmuru, czy piaskowce. Obecnie najpowszechniejsze i najczęściej wybierane są nagrobki z granitu.

Nagrobki Poznań – jak utrzymać ich czystość?

W sklepach dostępnych jest wiele środków chemicznych, które wykorzystywane są do czyszczenia pomników. Wbrew pozorom wiele z nich może zniszczyć powierzchnię nagrobków. Warto wiedzieć, jak bezpiecznie zachować czystość nagrobka. Oto kilka sposobów czyszczenia poszczególnych rodzajów pomników:

  • granit – czyścimy wodą destylowaną
  • marmur – czyścimy wodą z datkiem spirytusu bądź detergentami niejonowymi,
  • lastriko – czyścimy wodą utleniona albo denaturatem

Aby nagrobek nie uległ zniszczeniu warto zastosować się do powyższych zaleceń. Dzięki temu nagrobek zachować dobry wygląd przez wiele, wiele lat.

Nagrobki granitowe Poznań

Zabrudzenia – jak z nimi walczyć?

Nagrobki ulegają działaniu różnym zjawiskom atmosferycznym, są narażone na słońce i mróz. Jeśli na pomniku zostaną plamy z wosku po zniczach, to zabrudzenia takie czyścimy wodą, najlepiej ciepłą. Pleść powinna zostać usunięta miękkim drewnem, natomiast rdza powinna zostać usunięta sodą oczyszczoną, która powinna zostać zmieszana z wodą utlenioną.

Na nagrobkach zdarzają się pęknięcia – ich braki uzupełnimy silikonem. Warto dobrać odpowiedni kolor, lub po prostu wybrać bezbarwny.

Jak widać każdy rodzaj nagrobka wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Warto znać podstawowe zasady pielęgnacji nagrobków. W przypadku nagrobków granitowych odradza się woskowanie i natłuszczanie. Ten rodzaj kamienia musi oddychać. Przy zakupie nagrobka warto zapytać o podstawowe zasady utrzymania czystości.