Portal informacyjny Brak kategorii Sauna – Czy warto ją mieć, jak o nią dbać i ile kosztuje? 

Sauna – Czy warto ją mieć, jak o nią dbać i ile kosztuje? 


producent saun

Coraz więcej osób decyduje się na zakup sauny domowej lub zewnętrznej. Dlaczego własne sauny są teraz tak popularne? Wpływ na pewno ma moda, ale skąd wzięła się ta moda? Czy każdy może regularnie brać udział w kąpielach parowych? Co na to producent saun? Powiemy o tym w artykule.  

Skąd moda na sauny?

Nie trudno zauważyć, że nawet w prywatnych ogrodach pojawia się coraz więcej saun. Do niedawna było to jedynie spa dla bogaczy, dziś co piąty Polak mógłby sobie na nią pozwolić. Dlaczego ludzie tak chętnie inwestują w sauny? Ponieważ przyszła na nie moda z północy. Finowie, Norwedzy, a także Rosjanie od dawno cenią dobroczynne działanie gorącego ciepła na nasz organizm. Ponieważ coraz więcej lekarzy podziela ich opinie, że gorące powietrze pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, wiele osób postanowiło zainwestować w ten wariant spa.

Każdy producent saun ma inne ceny i jakość

Pamiętaj, że zanim kupisz jakąś saunę, warto zapoznać się z ofertami równych firm. Niektóre oferują bezpłatny dojazd do klienta, a także montaż na miejscu. Inne firmy nie oferują transportu i trzeba jechać samemu, a następnie wszystko złożyć, chyba, że sauna jest już gotowa. Poza tym, lepiej skupiać się na kompleksowych usługach. To znaczy kupować wszystko, co potrzebne w jednym miejscu, dzięki czemu za przesyłkę czy transport płaci się zdecydowanie mniej. A ile mniej więcej kosztują sauny zewnętrzne? Każdy producent saun narzuca inne ceny. Jeśli chodzi o sauny ogrodowe, to kabiny w kształcie beczki dostępne są już od 10 000 – 12 000 zł. Cena większych i bardziej zaawansowanych modeli oscyluje w granicach 17 000 – 20 000 zł.

sauny zewnętrzne

Coś dla zdrowia

Kąpiele parowe przede wszystkim hartują ciało, które staje się bardziej odporne na przeziębienia. Szczególnie jeśli prowadzimy „terapie szokowe” – grzejemy się, a następnie wychodzimy do zimnego miejsca, wchodzimy do zimnej wody i tym podobne. Udowodniono także, iż korzystanie z łaźni poprawia pracę układu oddechowego i krążeniowego i przyśpiesza przemianę materii. Stan naszej skóry poprawia się, usuwamy z organizmu wiele toksyn.