Portal informacyjny Brak kategorii Sublimacja odzieży sportowej – Czym charakteryzuje się ta metoda?

Sublimacja odzieży sportowej – Czym charakteryzuje się ta metoda?


Odzież sportowa sublimacja

Czy wiesz co to jest sublimacja odzieży? Czym się ona charakteryzuje? Sublimacja to metoda znakowania materiałów, którą stosuje się tylko na białych i jasnych podłożach. Zazwyczaj wykonuje się ją na materiałach poliestrowych. Zapoznaj się z dalszą częścią artykułu, aby dowiedzieć się więcej.

Na czym polega ta metoda?

Sublimacja odzieży sportowej polega na trwałym wniknięciu barwników nadruku w strukturę materiału. Sublimacja to proces chemiczny, który pozwala na odwzorowanie wielobarwnych i skomplikowanych grafik na odzieży reklamowej i artykułach tekstylnych. Cieszy się to ogromną popularnością, ponieważ jest to najprostsza, a zarazem najwytrzymalsza technika nadruku. Co ciekawe, nadruk nie jest w ogóle wyczuwalny, dlatego coraz więcej osób się na niego decyduje.  

Sublimacja odzieży sportowej

Dlaczego odzież sportowa?

Odzież sportowa sublimacja jest bardzo często używana i potrzebuje szybkiego schnięcia. Materiały poliestrowe schną w ekspresowym tempie, zwłaszcza latem, dlatego wielu sportowców z niego korzysta. Czy znakowanie jest potrzebne? Dla sportowców jak najbardziej. Często musza wyróżniać się poprzez numerację czy napisy, a dzięki metodzie sublimacji mają możliwość na naniesienie logo na przykład sponsorów. Metoda sublimacji znacznie ułatwiła organizację ubrań na przykład na walki MMA czy inne turnieje. Wybierają ją nie tylko sportowcy, ale także osoby, które cenią sobie jakość produktu. Taki nadruk jest w stanie idealnie odwzorować projekt na materiał. Dzięki temu sublimacja ceni się także, jako metoda znakowania ubrań na prezenty.

Podsumowując metoda sublimacji to obecnie najwytrzymalsza metoda znakowania. Decyduje się na nią wiele osób, ponieważ nie dość, że jest nie do zepsucia, nie jest wyczuwalna. Wiele sportowców z niej korzysta, ponieważ nie musi dbać o jej utrzymanie w jak najlepszym stanie – znakowanie bez względu na czynniki nie zmieni się.