Portal informacyjny Brak kategorii Zatrzymaj problem wrastających paznokci

Zatrzymaj problem wrastających paznokci


Wrastające paznokcie Inowrocław

Wiele osób boryka się z problemem wrastających paznokci i nie wiem, jak sobie z tym radzić. Jest to z pewnością uciążliwe, bolesne i przeszkadzające w codziennym życiu, dlatego jak najszybciej trzeba zabrać się za leczenie. Jak zatrzymać ten problem? Odpowiadamy!

Skąd się biorą wrastające paznokcie?

Wrastające paznokcie Inowrocław to głównie problem genetyczny. Palcem nieprawidłowo się zawija, przez co zamiast na zewnątrz, wrasta się w skórę. Może to być także niewłaściwa higiena lub złe obcinanie paznokci( zbyt krótko).Wrastające paznokcie mają tendencję do nawrotów. Wyleczone, mogą powracać mimo pozornego rozwiązania problemu.

Wrastające paznokcie u nóg – przyczyny

Wrastające paznokcie najczęściej wiążą się z urazem w okolicy paznokcia. Do tego typu urazu może dojść podczas obcinania paznokci, wycinania skórek. Zbyt głębokie obcinanie paznokci albo skaleczenie wału paznokciowego może prowadzić do pojawienia się problemu wrastających paznokci.

Na wrastające paznokcie wpływ ma również noszenie ciasnego obuwia, niedopasowanego do stopy.

Podolog Żnin

Co na wrastające paznokcie? Domowe sposoby

Sposobów na wrastające paznokcie jest naprawdę dużo. Choć początki swojego leczenia powinniśmy zacząć od wizyty u specjalisty – podologa Żnin. Tylko kontakt z lekarzem pozwoli nam wdrożyć odpowiednie leczenie, a często także zabiegi, które nam pomogą. Przez to, że jest to problem, który może nawracać, mamy także domowe sposoby na walkę z wrastającymi paznokciami.  Ważne, aby działania te były podejmowane regularnie.

  • Kąpiel z solą na wrastające paznokcie – kilka łyżek soli rozpuszczonej w gorącej wodzie pomoże zmiękczyć skórę wokół paznokcia oraz zredukować obrzęki i zwalczyć stan zapalny. Taką kąpiel warto robić codziennie przez 15–20 minut.
  • Woda z płatkami mydlanymi – 2 łyżki stołowe płatków mydlanych należy rozpuścić w gorącej wodzie; najważniejszy jest jednak codzienny zabieg po takiej kąpieli: należy osuszyć stopę, zdezynfekować chore miejsce i pod brzeg paznokcia włożyć kawałek sterylnej waty.
  • Okład z lodu – trzyminutowy okład z lodu poprzedza zabieg wycinania wrastającego paznokcia. Podczas tego zabiegu należy bardzo uważać, aby nie uszkodzić tkanki.