Portal informacyjny Brak kategorii Stal kwasoodporna Poznań – Jej zastosowanie i możliwości

Stal kwasoodporna Poznań – Jej zastosowanie i możliwości


Stal kwasoodporna Poznań

Stal kwasoodporna Poznań, to bardzo trwały i odporny materiał, który ma szerokie zastosowanie. W tym artykule powiemy o tym, czym jest stal kwasoodporna, co można z niej wyprodukować oraz do czego można ją i jej produkty wykorzystać.  

Stal kwasoodporna Poznań – Odporna na działanie kwasów

Stal kwasoodporna Poznań to tak zwana „Kwasówka”. Jest ona odporna na działanie kwasów o mniejszej mocy od kwasu siarkowego. Ale to nie wszystko. Cieszy się także właściwościami nierdzewnymi. A to sprawia, że można ją stosować w agresywnym środowisku. Jest również odporna na wysokie temperatury. Stale kwasoodporne mają zastosowanie po poprzednim polerowaniu. Dlaczego? Ponieważ w wysokich temperaturach składniki stopowe mają tendencje do łączenia się z węglem, wtedy wytwarzają się węgliki o niezwykłej twardości. Gdy spawa się elementy wykonane ze stali kwasoodpornej potrzebna jest późniejsza obróbka cieplna. A jak pozyskać stal kwasoodporną? Kwasoodporność otrzymuje się poprzez uzyskanie stabilizacji austenitu w warunkach normalnych. Proces ten można otrzymać dzięki dużej zawartości chromu, niklu oraz dodatków stopowych takich jak: tytan, molibden, miedź czy mangan. Jakie zastosowanie ma stal kwasoodporna?

Poznań hurtownia stali

Hurtownia stali Poznań – Zastosowanie stali kwasoodpornej

Stal kwasoodporną wykorzystuje się między innymi do:

  • budowy zbiorników i pojemników kwasów,
  • budowy zbiorników instalacji przemysłowych,
  • produkcji i dystrybucji instalacji przemysłowych zawierających kwasy, np. w przemyśle farbiarskim,
  • produkcji nawozów sztucznych.

Widać, że można jej używać w wielu dziedzinach. Ale przyjmuje ona różne postaci. Każda hurtownia stali Poznań ma do wyboru wiele produktów wytworzonych z „Kwasówki”. Co dokładnie?

Poznań hurtownia stali – Pręty, blachy, rury…

Ze stali kwasoodpornej produkuje się między innymi:

  • pręty,
  • rury,
  • profile,
  • płaskowniki,
  • blachy.

Oczywiście każdy z tych produktów dzieli się na różne rodzaje, w zależności od potrzeb klienta. W temacie stali można mówić wiele. Skupiliśmy się tylko na kwasoodpornej jednak Poznań hurtownie stali dysponują także produktami ze stali żaroodpornej, narzędziowej, jakościowej i innymi. Wszystkie różnią się właściwościami, parametrami i możliwościami, dlatego przed wyborem warto porozmawiać ze specjalistą, który pomoże wybrać najlepiej.